12AV3000-P -55°C to +85°C
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
12AV3000-P -55°C TO +85°C
Manufacturer
PICO
Temp Range
-55°C To +85°C
Power Rating
1.25 W
Input Voltage
12 V
Output Voltage
3000 V
Output Current
417 a
Isolation Voltage
3000 Vdc
Package Type
Dip-4
Pin Count
4
Dimensions
0.5 X 0.5 X 0.5 In
Mounting Type
Through-Hole
Rohs Compliant
Yes
Detailed product description
1.25W, Uin=12V, Uout=3000V I=417uA 0.5"x0.5"x0.5" DIP4 -55°C to +85°C