2ED020I12FAXUMA2
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
2ED020I12FAXUMA2
Manufacturer
INFINEON
Voltage Rating
+/-1200 V
Channels
Dual
Driver Type
Igbt Driver
Peak Current
2 A (Peak)
Input Logic
Ttl/cmos Compatible
Supply Voltage
12 V
Propagation Delay
~50 Ns
Turn-On Time
~20 Ns
Turn-Off Time
~20 Ns
Protection
Desaturation, Uvlo, Deadtime
Operating Temp
-40 To 125 °C