7MB1940-7AB04
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
7MB1940-7AB04
Manufacturer
SIEMENS
Material
Synthetic
Diameter
76 mm
Length
194 mm
Efficiency
99%
Micron Rating
10 µm
Bandwidth
120 L/min
Op. Pressure
10 bar
Temperature
-20+120 °C
Connection Type
Threaded
Weight
0.8 kg
Application
Hydraulic Systems
Warranty
6 Months
Detailed product description
Фильтроэлемент
Other products from the section
A5E01181647
A5E01181647
Manufacturer's name
Available
1 шт
Term
0 weeks
Price per 1+ inc. VAT
Price per 10+ inc. VAT
Price per 100+ inc. VAT
FDK:085U0220
FDK:085U0220
SITRANS F, комплект для подключения
Available
1 шт
Term
0 weeks
Price per 1+ inc. VAT
Price per 10+ inc. VAT
Price per 100+ inc. VAT
Комрлект монтажный для установки MAG 5100 W на 35 мм DIN-рейку