7MC1006-4DE17
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
7MC1006-4DE17
Manufacturer
SIEMENS
Type
Resistance Thermometer (RTD)
Element
Pt100
Calibration
Iec 60751
Range
-50+250 °C
Probe Len
100 mm
Probe Dia
6 mm
Probe Mat
Stainless Steel
Acc. Class
Class A
Connection
4-wire
IP Rating
Ip65
Response Time
5 s
Detailed product description
Термометр сопротивлени Pt100
Other products from the section
Zubr V3
Zubr V3
Manufacturer's name
Индикатор напряжения трёхфазный
Available
2 шт
Term
0 weeks
Price per 1+ inc. VAT
Price per 5+ inc. VAT
Price per 10+ inc. VAT
A5E01181647
A5E01181647
Available
1 шт
Term
0 weeks
Price per 1+ inc. VAT
Price per 10+ inc. VAT
Price per 100+ inc. VAT
FDK:085U0234
FDK:085U0234
Модуль USM II, MODBUS RTU modul
1 шт
Price per 100+ inc. VAT
SITRANS F, комплект для подключения
7ME6520-3TC13-2AA1
7ME6520-3TC13-2AA1
Электромагнитный расходомер SITRANS F M MAGFLO MAG 5100 W NEW