7ME4100-1GD24-2BA1
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
7ME4100-1GD24-2BA1
Manufacturer
SIEMENS
Model
7Me4100-1Gd24-2Ba1
Type
Mass Flowmeter
Principle
Thermal
Medium
Gases
Flow Range
Config Dependent
Accuracy
±1% of Reading
Outputs
420 mA, HART
Power
24 V DC
Temp Range
-40+85 °C
Pressure
Up to 16 bar
Materials
Stainless Steel
Mounting
Built-in
Detailed product description
Массовый расходомер SITRANS F C MASSFLO MASS2100 без нагревания
Other products from the section
Zubr V3
Zubr V3
Manufacturer's name
Индикатор напряжения трёхфазный
Available
2 шт
Term
0 weeks
Price per 1+ inc. VAT
Price per 5+ inc. VAT
Price per 10+ inc. VAT
A5E01181647
A5E01181647
Available
1 шт
Term
0 weeks
Price per 1+ inc. VAT
Price per 10+ inc. VAT
Price per 100+ inc. VAT
FDK:085U0234
FDK:085U0234
Модуль USM II, MODBUS RTU modul
1 шт
Price per 100+ inc. VAT
SITRANS F, комплект для подключения
7ME6520-3TC13-2AA1
7ME6520-3TC13-2AA1
Электромагнитный расходомер SITRANS F M MAGFLO MAG 5100 W NEW