AM6TW-2405SZ
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
AM6TW-2405SZ
Manufacturer
AIMTEC
Input Voltage
24 V
Output Voltage
5 V
Output Current
1.2 A
Output Power
6 W
Pin Count
12
Package Type
Dip-12
Mounting Type
Through-Hole
Output Type
Single
Regulation Type
Fixed
Efficiency
Up To 80%
Detailed product description
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 1.2A 6W 12-Pin DIP