AM6TW-4805SH35Z
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
AM6TW-4805SH35Z
Manufacturer
AIMTEC
Product Type
Isolated Dc/dc
Power
6 W
Input Voltage
48 V
Output Voltage
5 V
Max Current
1.2 A
Isolation Voltage
3.5 Kv
Efficiency
85 %
Operating Temp
-40+85 °C
Ripple Noise
<50 Mv P-P
Mounting
Pcb
Topology
Flyback
Weight
8 G
Detailed product description
Изолированный DC/DC-преобразователь, 6 Вт, 5 В, 1.2 А, 3.5 кВ