AM8TW-2405SZ
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
AM8TW-2405SZ
Manufacturer
AIMTEC
Isolation Voltage
1.6 Kv
Efficiency
78% (Typ.)
Regulation
±2% (Typ.)
Ripple Noise
100 Mvpp
Operating Temp
-40+85 °C
Mounting
Pcb
Safety
Galvanic Isolation
Input Voltage
24 V
Output Voltage
5 V
Output Current
1.5 A
Power
7.5 W
Detailed product description
Изолированный DC/DC-преобразователь, 7.5 Вт, 5 В, 1.5 А, 1.6кВ