ASB75US48
from 1
from 2
Specifications
Manufacturer's name
ASB75US48
Manufacturer
XP Power
Input Voltage
90-264 Vac
Output Voltage
48 V
Output Power
75 W
Output Current
1.56 A
Efficiency
88%
Ripple Noise
150 Mvpp
Regulation
±1%
Protections
Short, Overload, Overvoltage, Thermal
Operating Temp
-20+70 °C
Dimensions
1305030 Mm
Weight
320 G
Certifications
Ce, Rohs
Detailed product description
AC/DC CONVERTER 48V 75W