CC6-1205SF-E
Manufacturer's name
CC6-1205SF-E
Manufacturer
TDKLAMBDA
Input Voltage
12 V
Output Voltage
5 V
Output Current
1.2 A
Power Rating
6 W
Pin Count
7 Pins
Package Type
7-Pin Dip
Mounting Type
Through-Hole
Output Channels
Single
Input Type
Dc
Regulation Type
Fixed
Polarity
Positive
Model Family
Cc6 Series
Detailed product description
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 5V 1.2A 6W 7-Pin DIP Module