CCH400PS24
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
CCH400PS24
Manufacturer
XP POWER
Output Voltage
24 V
Output Power
411 W
Input Voltage
85-264 Vac
Efficiency
92%
Ripple Noise
200 Mvpp
Protections
Ovp, Ocp, Scp, Otp
Cooling Type
Convection
Operating Temp
-20 To +70 °C
Dimensions
Compact
Certifications
Ce, Rohs
Mtbf
100,000 H
Applications
Industrial Automation, Control Systems
Detailed product description
AC/DC CONVERTER 24V 411W