CFM500M240
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
CFM500M240
Manufacturer
CINCON
Output Voltage
24 V
Output Power
320 W
Input Voltage
90-264 Vac
Efficiency
90%
Ripple Noise
200 Mvp-P
Protections
Ovp, Olp, Scp, Otp
Cooling Type
Convection
Operating Temp
-20 To +60 °C
Certifications
Ce, Rohs
Mtbf
100,000 Hrs
Detailed product description
AC/DC CONVERTER 24V 320W