CFM500M240C
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
CFM500M240C
Manufacturer
CINCON
Input Voltage
100-240 Vac 50/60Hz
Output Voltage
24 V Dc
Output Power
320 W
Efficiency
90%
Dimensions
128 X 82 X 30 Mm
Weight
0.65 Kg
Mounting Type
Chassis Mount
Protection Type
Ovp, Ocp, Scp
Cooling Type
Convection
Ripple Noise
<50 Mv P-P
Operating Temp
-20 To +70 °C
Certifications
Ce, Rohs
Detailed product description
AC/DC CONVERTER 24V 320W