DPP120-24-1
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
DPP120-24-1
Manufacturer
TDK-LAMBDA
Device Type
AC/DC power
Mounting
DIN Rail
Power
120 W
Output Voltage
24 V DC
Output Current
5 A
Active PFC
Yes
ITE Class
ITE class
Outputs
1
Input Voltage
100-240 V AC
Protections
SC, Overload, OTP
Op Temp
-20+70 °C
Detailed product description
Источник питания AC/DC на DIN-рейку, активный ККМ, ITE, 1 Выход, 120 Вт, 24 В DC, 5 А