DPU01N-15
Manufacturer
MEANWELL
Converter Type
Isolated Dc-Dc
Outputs Count
2
Output Voltage
±15 V
Output Current
33 Ma Each
Input Voltage
21.6-26.4 V
Input Type
Dc
Isolation Voltage
1.5 Kv
Package Type
Sip-6
Mounting Type
Through-Hole
Output Configuration
Split ± Rails
Detailed product description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 33mA, 33mA 21.6V - 26.4V Input