ELG-100-C350A
from 1
from 2
from 6
Specifications
Manufacturer's name
ELG-100-C350A
Manufacturer
MEANWELL
Output Current
350 Ma
Output Voltage
143-286 V
Input Voltage
90-305 Vac
Power Rating
100 W
Output Type
Constant Current
Efficiency
91%
Outputs
1
Protection
Short/ovp/olp
Ip Rating
Ip67
Isolation
3750 Vac
Operating Temp
-40 To +90 °C
Topology
Ac-Dc Switching
Detailed product description
350mA 143 ~ 286V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output