EPP-400-12
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
EPP-400-12
Manufacturer
MEANWELL
Output Voltage
12 V
Output Current
33.3 A
Output Power
400 W
Input Voltage
80-264 Vac, 113-370 Vdc
Input Type
Ac/dc Universal
Efficiency
89% Typical
Ripple Noise
<120 Mvpp
Protections
Ovp, Ocp, Opp, Short
Isolation Voltage
3000 Vac
Mtbf
>200,000 Hrs
Cooling
Convection (Open-Frame)
Form Factor
Open-Frame
Detailed product description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 12V 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC Input