HEP-320-24A
from 1
from 3
Specifications
Manufacturer's name
HEP-320-24A
Manufacturer
MEANWELL
Output Voltage
24 V
Output Power
320 W
Output Current
13.3 A
Input Voltage
100240 Vac
Efficiency
91 %
Protections
Ovp, Ocp, Otp, Scp
Cooling
Convection
Operating Temp
-20+70 °C
Dimensions
21511530 Mm
Weight
1.2 Kg
Mtbf
200,000 H
Certifications
Ce, Rohs
Detailed product description
AC/DC CONVERTER 24V 320W