HLG-240H-15A
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
HLG-240H-15A
Manufacturer
MEANWELL
Power
225 W
Output Voltage
15 Vdc
Output Current
15 A
Input Voltage
90-305 Vac
Ip Rating
Ip65
Efficiency
Up To 92%
Power Factor
>0.95
Cooling
Passive Convection
Protections
Scp/ovp/olp
Operating Temp
-40 To +90 °C
Certifications
Ce, Ul, Rohs
Mounting
Surface / Bracket
Detailed product description
LED Power Supplies 225W 15V 15A 90-305VAC IP65 rated