HLG-480H-48
from 1
from 2
Specifications
Manufacturer's name
HLG-480H-48
Manufacturer
MEANWELL
Model
Hlg-480H-48
Output Current
10 A
Output Voltage
24-48 V
Output Power
480 W
Output Mode
Cc/cv
Input Type
Ac 90-305 V
Topology
Ac-Dc
Outputs
1
Cooling
Convection
Protections
Ov, Oc, Sc, Ot
Efficiency
Up To 95%
Detailed product description
10A 24 ~ 48V Constant Current, Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output