HTCC-AM02-CUBECELL-433
Manufacturer
ANY
Type
Htcc Ceramic Module
Material
Alumina Ceramic
Mounting
Surface Mount
Dimensions
12 X 8 X 1.2 Mm
Weight
0.9 G
Operating Temp
-40 To 125 °C
Storage Temp
-55 To 150 °C
Voltage Rating
Up To 50 V
Current Rating
Up To 2 A
Power Rating
0.5 W
Tolerance
±5%
Rohs
Compliant
Detailed product description
Htcc-am02-cubecell-435-pcs Heltec lora Development Board SX1262 New model 433MHZ