IS25LQ512B-JNLE
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
IS25LQ512B-JNLE
Manufacturer
ISS
Capacity
512 Kbit
Organization
64K X 8
Memory Type
Serial Nor
Interface
Spi
Io Modes
Single/dual/quad Spi
Supply Voltage
2.5 V / 3.0 V / 3.3 V
Access Time
8 Ns
Package
8-Pin Soic (N)
Pin Count
8
Detailed product description
NOR Flash Serial (SPI, Dual SPI, Quad SPI) 2.5V/3V/3.3V 512K-bit 64K x 8 8ns 8-Pin SOIC N