LRS-200-24
from 1
from 2
from 7
Specifications
Manufacturer's name
LRS-200-24
Manufacturer
MEANWELL
Certifications
Ul Ce Rohs
Form Factor
Enclosed
Mtbf
>100,000 Hours
Output Voltage
24 V
Output Power
211 W
Input Voltage
85-264 Vac
Input Frequency
47-63 Hz
Efficiency
90%
Cooling
Convection
Protections
Short/ovp/olp
Operating Temp
-30 To +70 °C
Storage Temp
-40 To +85 °C
Detailed product description
AC/DC CONVERTER 24V 211W