MGDS-160-H-J
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
MGDS-160-H-J
Manufacturer
GAIA
Input Voltage
36-75 V
Output Voltage
12 V
Output Current
13.3 A
Output Power
160 W
Efficiency
92 %
Isolation Voltage
3000 V
Switching Freq
300 Khz
Regulation
±1 %
Ripple Noise
50 Mv P-P
Temp Range
-40-85 °C
Dimensions
100X50X15 Mm
Weight
120 G
Detailed product description
dc/dc
Other products from the section
HRL3024S5K0P
HRL3024S5K0P
Manufacturer's name
High Voltage - Non-Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5000V - - - 6mA 22V - 30V Input