MIC5327-1.8YMT-TR
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
MIC5327-1.8YMT-TR
Manufacturer
MICROCHIP
Voltage
1.8 V
Output Current
300 Ma
Regulator Type
Linear Ldo
Package Type
4-Tmlf
Pins
4
Protections
Overcurrent, Thermal
Mounting
Surface Mount
Operating Temp
-40 To 125 °C
Stability Cap
Required
Output Noise
Low
Psrr
High
Detailed product description
IC REG LINEAR 1.8V 300MA 4-TMLF