MIC79110-4.2YML
Accessibility
In stock
1 шт
Term
0 weeks
Total available
1 шт
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
MIC79110-4.2YML TR
Manufacturer
MICREL
Type
Battery Charger Ic
Chemistry
Li-Ion
Output Voltage
4.2 V
Charge Current
1.0 A
Package
10-Mlf (Mlf-10)
Pin Count
10
Input Voltage
5 V
Protection
Thermal, Short-Circuit
Quiescent Current
<1 a
Temp Range
-40°C To 85°C