MSP-600-36
from 1
from 100
from 250
Specifications
Manufacturer's name
MSP-600-36
Manufacturer
MEANWELL
Output Voltage
36 V
Output Power
630 W
Output Current
17.5 A
Input Voltage
90-264 Vac
Efficiency
90%
Ripple Noise
150 Mvpp
Cooling Type
Fan Cooled
Protections
Ovp, Ocp, Scp, Otp
Operating Temp
-20+70 °C
Regulation
±1% Line/load
Mtbf
100,000 Hrs
Safety Approvals
Ce, Ul
Detailed product description
AC/DC CONVERTER 36V 630W