MX66L1G45GMI-10G
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
MX66L1G45GMI-10G
Manufacturer
MACRONIX
Density
1 Gbit
Memory Type
Serial Nor
Interface
Quad Spi
Voltage
1.65-1.95 V
Speed
104 Mhz
Pin Count
16
Organization
1G X8
Erase Sector
64 Kb
Endurance
100K Cycles
Temp Range
-40 To 85 °C
Rohs
Yes
Detailed product description
IC FLASH SERIAL NOR 1G 16SOP
Other products from the section
S25FL064P0XMFI001
S25FL064P0XMFI001
Manufacturer's name
SOC 16/CIVIL/IC 64M CMOS 3V 104MHZ SPI BUS INTERFACE
Available
1487 шт
Term
0 weeks
Price per 1+ inc. VAT
SST39SF010A-55-4I-WHE
SST39SF010A-55-4I-WHE
SST39SF010-55-4I-WHE
FLASH Memory IC 1Mb (128K x 8) Parallel 55ns 32-TSOP
Available
685 шт
Term
0 weeks
Price per 1+ inc. VAT
Price per 10+ inc. VAT
Price per 100+ inc. VAT
AT25SF161-SSHD-T
AT25SF161-SSHD-T
NOR Flash Serial (SPI, Dual SPI, Quad SPI) 3.3V 16M-bit 8ns 8-Pin SOIC N T/R
558 шт
S29AL016M90BAI010
S29AL016M90BAI010
IC FLASH 16M(2Mx8bit) 90ns 2.7-3.6V BGA48 [-40;85]'C
198 шт
Price per 50+ inc. VAT
Price per 500+ inc. VAT
SST39SF010A-55-4I-TU
SST39SF010A-55-4I-TU
4.5V TO 5.5V 1MBIT MULTI-PURPOSE