NCP1251BSN100T1G
from 1
from 88
from 349
Specifications
Manufacturer's name
NCP1251BSN100T1G
Manufacturer
onsemi
Topology
Flyback
Switching Frequency
100 Khz
Package
6-Tsop
Pins
6 Pins
Mounting
Surface-Mount
Input Voltage
85265 Vac
Output Current
Design Dependent
Isolation
Isolated
Control Mode
Current-Mode Pwm
Protections
Ovp, Ocp, Otp
Operating Temp
-40 To 125 °C
Switch Type
Integrated Mosfet
Detailed product description
Converter Offline Flyback Topology 100kHz 6-TSOP
Other products from the section
TS3021ILT
TS3021ILT
Manufacturer's name
IC COMPARATOR R-R 1.8V SOT23-5