NFVA25012NP2T
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
NFVA25012NP2T
Manufacturer
ONS
Device Type
Intelligent Power Module
Topology
Three-Phase Inverter
Voltage Rating
1200 V
Current Rating
250 A
Switch Type
Igbt
Control Interface
Pwm Input
Protection Features
Overcurrent, Overtemperature, Undervoltage
Mounting Type
Bolt-On
Operating Temp
-40 To 150 °C