NPF-120-30
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
NPF-120-30
Manufacturer
MEANWELL
Output Current
4 A
Output Voltage
1830 V
Power
120 W
Regulation Mode
Cc/cv
Efficiency
Up To 92%
Input Voltage
Ac 100277 V
Outputs
1
Protections
Short/ovp/otp
Operating Temp
-30+60 °C
Cooling
Convection
Certifications
Ce, Rohs
Topology
Ac-Dc
Detailed product description
4A 18 ~ 30V Constant Current, Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output