PF175B480C033FP-00
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
PF175B480C033FP-00
Manufacturer
VICOR
Input Voltage
90264 Vac
Output Voltage
48 V
Output Power
330 W
Efficiency
92% Typical
Ripple Noise
150 Mvpp
Cooling Type
Natural Convection
Operating Temp
-40°C To +85°C
Protection
Ovp, Ocp, Otp
Isolation Voltage
3000 Vac
Dimensions
127 X 76 X 34 Mm
Weight
420 G
Mtbf
100000 H
Detailed product description
AC/DC CONVERTER 48V 330W