R-78K3.3-2.0L
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
R-78K3.3-2.0L
Manufacturer
RECOM
Output Current
2A
Output Power
6.6W
Outputs
1
Isolation
Non-Isolated
Efficiency
95%
Model
R-78K3.3-2.0L
Type
Pol Module
Converter Type
Buck
Input Range
4.5V-36V
Output Voltage
3.3V
Detailed product description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 2A 4.5V - 36V Input
Other products from the section
BP5311
BP5311
Manufacturer's name
Неизолированный DC/DC-преобразователь, 0.7 Вт, 30 В, 25 мА
Available
72 шт
Term
0 weeks
Price per 1+ inc. VAT
Price per 20+ inc. VAT
Price per 200+ inc. VAT
Неизолированный DC/DC-преобразователь, 0.7 Вт, -24 В, 30 мА
Available
68 шт
Term
0 weeks
Price per 1+ inc. VAT
Price per 20+ inc. VAT
Price per 200+ inc. VAT
BP51L05
BP51L05
Неизолированный DC/DC-преобразователь, 0.5 Вт, -5 В, 100 мА