SDR-120-24
from 1
from 4
Specifications
Manufacturer's name
SDR-120-24
Manufacturer
MEANWELL
Output Power
120 W
Output Voltage
24 V Dc
Input Voltage
90264 Vac
Efficiency
89%
Ripple Noise
<150 Mvp-P
Operating Temp
-30+70 °C
Protections
Ovp, Olp, Scp, Otp
Cooling
Convection
Form Factor
Din-Rail
Mtbf
>100,000 Hours
Certifications
Ce, Ul, Rohs
Hold-Up Time
20 Ms
Detailed product description
AC/DC CONVERTER 24V 120W