SRH05S3V3
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
SRH05S3V3
Manufacturer
XP POWER
Output Voltage
3.3 V
Output Current
500 Ma
Input Range
4.518 V
Efficiency
78%
Regulation
Fixed
Isolation
Non-Isolated
Operating Temp
-4085 °C
Ripple Noise
50 Mvpp
Mounting Type
Pcb Module
Dimensions
15105 Mm
Detailed product description
DC DC CONVERTER 3.3V 500MA