TEN 40-4812WIN
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
TEN 40-4812WIN
Manufacturer
TRACO
Input Voltage
48 V Dc
Output Voltage
12 V Dc
Power Rating
40 W
Efficiency
88%
Isolation Voltage
1500 V Dc
Ripple Noise
120 Mvp-P
Operating Temp
-40 To +85 °C
Cooling Type
Natural Convection
Protections
Short-Circuit, Overload, Overvoltage
Mounting Type
Pcb Mount
Dimensions
Approx. 762512 Mm
Weight
45 G
Detailed product description
DC DC CONVERTER 12V 40W