TEQ40-2423WIR
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
TEQ40-2423WIR
Manufacturer
TRACO
Type
Isolated DC/DC
Input Voltage
20-30 V (Nom 24V)
Output Voltage
23 V
Power
40 W
Output Current
1.7 A
Efficiency
Up to 90%
Insulation
1500 Vdc
Op Temp
-40+85 °C