TUNS100F12
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
TUNS100F12
Manufacturer
COSEL
Input Voltage
90-264 Vac
Output Voltage
12 V Dc
Output Current
8.3 A
Power Rating
100 W
Efficiency
~88%
Cooling Type
Convection Cooled
Protections
Short-Circuit, Overload, Overvoltage, Thermal
Isolation Voltage
3000 Vac
Ripple Noise
<120 Mvp-P
Operating Temp
-20 To +70 °C
Certifications
Ce, Rohs
Weight
~400 G
Detailed product description
AC/DC CONVERTER 12V 100W