UHP-200R-12
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
UHP-200R-12
Manufacturer
MEANWELL
Output Voltage
12 V
Output Current
16.7 A
Output Power
200 W
Input Range
90-264 Vac, 127-370 Vdc
Input Type
Ac/dc
Outputs
Single
Enclosure
Enclosed
Detailed product description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V - - - 16.7A 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC Input