UHP-350-24
from 1
from 4
Specifications
Manufacturer's name
UHP-350-24
Manufacturer
MEANWELL
Output Voltage
24 V Dc
Output Power
350 W
Input Voltage
90-264 V Ac
Output Current
14.6 A
Efficiency
Up To 88%
Ripple Noise
150 Mvp-P
Cooling Type
Convection
Protections
Ocp, Ovp, Scp
Mtbf
100000 Hours
Operating Temp
-20°C To +70°C
Weight
0.5 Kg
Certifications
Ce, Rohs
Detailed product description
AC/DC CONVERTER 24V 350W