VSK-S25-9U-T
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
VSK-S25-9U-T
Manufacturer
CUI
Output Voltage
9 V
Output Power
25 W
Input Voltage
90-264 Vac, 47-63 Hz
Output Current
2.78 A
Efficiency
85 %
Ripple Noise
<150 Mvp-P
Regulation
±1 % (Line/load)
Operating Temp
-20 To +70 °C
Protections
Ocp, Ovp, Scp
Dimensions
75  25  20 Mm
Isolation Voltage
3 Kvac
Mtbf
>200000 H
Detailed product description
AC/DC CONVERTER 9V 25W