W25Q80DLUXIE TR
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
W25Q80DLUXIE TR
Manufacturer
WINBOND
Memory Size
8 M-Bit
Organization
1M X 8
Flash Type
Nor
Interface
Spi, Dual Spi, Quad Spi
Supply Voltage
2.5V / 3V / 3.3V
Access Time
6 Ns
Package Type
8-Pin Uson Ep
Pin Count
8
Mount Type
Surface Mount
Detailed product description
NOR Flash Serial (SPI, Dual SPI, Quad SPI) 2.5V/3V/3.3V 8M-bit 1M x 8 6ns 8-Pin USON EP T/R