AP2138N-3.3TRG1
Manufacturer
DIODES
Output Voltage
3.3 V
Output Current
250 Ma
Regulator Type
Linear Ldo
Package Type
Sot-23-3
Dropout Voltage
300 Mv
Quiescent Current
100 a
Thermal Protection
Yes
Short Circuit
Yes
Operating Temp
-4085 °C
Pins Count
3
Voltage Accuracy
±2%
Detailed product description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 3.3V 250mA SOT-23-3
Other products from the section
78L12ACU
78L12ACU
Manufacturer's name
L78L12ACUTR
IC 12V POSITIVE REGULATOR SOT89
Available
49999 шт
Term
0 weeks
Available
50000 шт
Term
7 weeks
8 weeks
Price per 1+ inc. VAT
Price per 2500+ inc. VAT
Price per 10000+ inc. VAT
AP2138N-3.3
AP2138N-3.3
Manufacturer's name
AP2138N-3.3TRG1