AP7333-18SAG-7
Accessibility
In stock
5 шт
Term
0 weeks
Total available
5 шт
Manufacturer's name
AP7333-18SAG-7
Manufacturer
DIODEZETEX
Regulator Type
Ldo
Output Voltage
1.8 V
Output Current
0.3 A
Package Type
Sot-23-3
Pin Count
3
Mounting
Surface Mount
Topology
Linear
Fixed Output
Yes
Quiescent Current
Low
Rohs Compliant
Yes
Operating Temp
-40 To 85 °C
Noise
Low
Detailed product description
IC REG LDO 1.8V 0.3A SOT23-3
Other products from the section
78L12ACU
78L12ACU
Manufacturer's name
L78L12ACUTR
IC 12V POSITIVE REGULATOR SOT89