AP7366-33W5-7
Accessibility
In stock
3 шт
Total available
3 шт
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
AP7366-33W5-7
Output Voltage
3.3 V
Output Current
600 Ma
Regulator Type
Linear
Package Type
Sot-25
Mounting
Smd
Dropout Voltage
350 Mv @600Ma
Input Voltage
Up To 6 V
Enable Pin
Yes
Thermal Protect
Yes
Temp Range
-4085 °C
Detailed product description
IC REG LINEAR 3.3V 600MA SOT25
L78L12ACUTR
IC 12V POSITIVE REGULATOR SOT89