APX809S00-29SA-7
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
APX809S00-29SA-7
Manufacturer
DIODES
Function
Voltage Supervisor
Channels
1 Channel
Output Type
Push-Pull (Totem-Pole)
Package
Sot-23-3
Mounting
Smd
Reset Voltage
2.9 V
Supply Range
1.05.5 V
Quiescent Current
1 a Typ
Reset Polarity
Active Low
Temperature Range
-4085 °C
Detailed product description
Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-3
Other products from the section
STM1811MWX7F
STM1811MWX7F
Manufacturer's name
IC RESET CIRCUIT 4.37V OD SOT-23