AZ1117CR-3.3TRG1
Accessibility
In stock
360 шт
Term
0 weeks
Total available
360 шт
Manufacturer's name
AZ1117CR-3.3TRG1
Manufacturer
DIODES
Output Voltage
3.3V
Output Current
1A
Regulator Type
Linear
Package
Sot-89
Pins
3
Dropout Voltage
1.1V
Quiescent Current
5 Ma
Thermal Resistance
50°C/w
Operating Temp
-40°C To +125°C
Polarity
Positive
Tolerance
±2%
Mounting
Surface-Mount
Detailed product description
IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT89
Other products from the section
78L12ACU
78L12ACU
Manufacturer's name
L78L12ACUTR
IC 12V POSITIVE REGULATOR SOT89