CHB150W8-36S28
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
CHB150W8-36S28
Manufacturer
CINCON
Power
150 W
Output Voltage
28 V
Output Current
5.35 A
Isolation Voltage
1.5 Kv
Input Voltage
36 V
Converter Type
Isolated Dc/dc
Output Type
Single
Mounting
Pcb
Cooling
Convection
Protection
Overload, Short-Circuit
Operating Temp
-40 To +85 °C
Detailed product description
Изолированный DC/DC-преобразователь, 150 Вт, 28 В, 5.35 А, 1.5 кВ
Other products from the section
150-24-12S-1.5kV-199.0x110.0x50.0-ENCLOSED
Manufacturer's name
SD-150B-12
Изолированный DC/DC-преобразователь, 150 Вт, 12 В, 12.5 А, 1.5 кВ