ESTW010A0A41Z
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
ESTW010A0A41Z
Manufacturer
OMNETICS
Input Voltage
36-75 V
Output Voltage
5 V
Output Current
10 A
Output Power
50 W
Outputs
1
Isolation
Yes
Conversion Type
Dc-Dc
Mounting Type
Pcb
Efficiency Rating
High
Operating Temp
-40 To 85 C
Regulation Type
Fixed
Ripple Noise
Low
Detailed product description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 10A 36V - 75V Input