GQA24003A480V-007-R
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
GQA24003A480V-007-R
Manufacturer
LAMBDA
Input Voltage
36-75V
Output Voltage
48V
Power Rating
120W
Efficiency
92%
Ripple Noise
<100Mvpp
Operating Temp
-40 To +85°C
Protections
Ovp, Ocp, Otp, Short
Isolation
1500Vdc
Dimensions
906025Mm
Weight
150G
Cooling
Convection
Mounting
Pcb Mount
Detailed product description
DC DC CONVERTER 48V 120W
Other products from the section
GQA2W005A240V-007-R
GQA2W005A240V-007-R
Manufacturer's name
DC DC CONVERTER 24V 120W